Komentowana Degustacja w Winnicy Dąbrówka

199.00 PLN

 Termin: sezonowo od 01 maja do 31 października

 Dni: piątki / soboty / niedziele

 Miejsce: Winnica Dąbrówka

 Godzina: 17.00-20.00

 Liczba osób: 6-12

 Prowadzenie: sommelier

 Wina: komentowana degustacja 4 win

 Jedzenie: do każdego wina sparowane przez sommeliera potrawy na bazie lokalnych produktów

 

Dodatkowe atrakcje: komentowane zwiedzanie winnicy z winiarzem
Extra: możliwość promocyjnego zakupu wina w winnicy

*Możemy odebrać Ciebie i odwieźć z powrotem do Krakowa, Rzeszowa lub Nowego Sącza. Do ceny doliczony jest wtedy transport: 200 zł niezależnie od liczby osób.
*Transport z/do Tarnowa dodatkowe 20 zł osoba.

 

Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas lub zadzwoń +48 605 056 474
Nie możemy zawsze odebrać telefonu, więc najlepszym rozwiązaniem będzie jak wyślesz do nas email.

Altana i uroczy, drewniany domek z tarasem pośród winorośli, nad małym stawkiem z rybami, na nasłonecznionym, południowym stoku. Z widokiem na wody Dunajca i okoliczne wzgórza.

Tak! Właśnie do tak magicznej winnicy zapraszamy Ciebie na wyjątkową degustację.

Skosztujesz czterech niezwykłych win, soczystych, kipiących owocowością, zrobionych z ogromnym znawstwem i miłością, perfekcyjnie oddających zalety siedliska.

 

Do pierwszego wina – biała, wytrawna Bona (odmianowy Johanniter) – będziesz miał deskę serów z zagrodowej serowarni Granice: w tym sery świeże i miękkie, ricottę, a także bardzo dojrzałe, kilkuletnie twarde sery. Oczywiście nie zabraknie przetworów owocowych z lokalnych sadów, w tym winogronowej galaretki zrobionej z winogron rosnących na winnicy i świeżo wypieczonego pieczywa.

Do drugiego wina – biała, półwytrawna Dobrawa (kupaż Muscat Otonel z Solarisem) – skosztujesz pasztetu z warzyw sezonowych z zimnym, korzennym, pikantnym sosem z dyni.

Do trzeciego wina – czerwony, wytrawny Roch (kupaż Rondo, Regent i Monarch) – skosztujesz pieczoną pierś z kaczki z dżemem z czarnej porzeczki.

Do czwartego wina – biała, półsłodka Anna – skosztujesz ekologicznego buraczka Czerwona Kula od Jana Czai z Ruchowej przygotowanego w słodko-wytrawnej zalewie.


 

O winnicy i o każdym degustowanym winie opowie Tobie sommelier, który zdradzi także zasady świadomej degustacji win oraz łączenia win z jedzeniem.

W pakiecie: zwiedzanie winnicy z winiarzem i sommelierem!

Liczba miejsce: jednorazowo 6-12 osób


 


 

Poznaj Winnicę Dąbrówka

 

Winnica powstała w 2010 r. Ma 3 ha powierzchni. Leży w Dąbrówce Szczepanowskiej, wiosce na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio-Karpackiego. Winorośle rosną na stoku południowym, nachylonym w kierunku płynącego nieopodal Dunajca. Wokół zalesione wzgórza. Na terenie winnicy jest malutki staw, gdzie można wędkować, a nad nim drewniany domek z altaną, skąd roztaczają się piękne widoki na szczyty Tatr. W domku jest salon, aneks kuchenny, łazienka, komfortowo mogą w nim nocować dwie osoby.

Uprawiane odmiany na wina czerwone i różowe: Rondo, Regent, Monarch, Cabernet Cantor, Cabernet Cortis, Leon Millot, Pinot Noir.

Uprawiane odmiany na wina białe: Hibernal, Johanniter, Jutrzenka, Solaris, Seyval Blanc, Muscat Otonel, Muscaris, Pinot Blanc, Gewurztraminer.

Więcej informacji: https://enotarnowskie.pl/winnica-dabrowka/

Zobacz krótki filmik o winnicy i degustacji:

Poczytaj o winnicy na blogu: https://enotarnowskie.pl/region/wino-i-burak-a-jakze/


 

Zaloguj się

Zaloguj

Nie pamiętam hasła - Wygeneruj nowe

Nie pamiętam hasła

Podaj adres e-mail użyty do logowania

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić