Komentowana Degustacja w Winnicy Uroczysko

199.00 PLN

 Termin: sezonowo od 01 maja do 31 października

 Dni: piątki / soboty / niedziele

 Miejsce: Winnica Uroczysko

 Godzina: 17.00-20.00

 Liczba osób: 6-12

 Prowadzenie: sommelier

 Wina: komentowana degustacja 4 win

 Jedzenie: do każdego wina sparowane przez sommeliera potrawy na bazie lokalnych produktów

 

Dodatkowe atrakcje: komentowane zwiedzanie winnicy z winiarzem oraz degustacja winogron i czereśni z okolicznych sadów
Extra: możliwość promocyjnego zakupu wina w winnicy

*Możemy odebrać Ciebie i odwieźć z powrotem do Krakowa, Rzeszowa lub Nowego Sącza. Do ceny doliczony jest wtedy transport: 200 zł niezależnie od liczby osób.
*Transport z/do Tarnowa dodatkowe 20 zł osoba.

 

Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas lub zadzwoń +48 605 056 474
Nie możemy zawsze odebrać telefonu, więc najlepszym rozwiązaniem będzie jak wyślesz do nas email.

Jesteś na samej górze. Za Tobą tylko las, a przed Tobą piękny, duży dom z drewnianych bali. W nim na parterze salon degustacyjny z wyjściem na ogród z jednej strony i na duży taras z drugiej. Stąd rozpościerają się jedne z najpiękniejszych widoków w Polsce: na pochylony stok z winnicą, na Dolinę Dunajca, na Pogórze, pasma Beskidów i szczyty Tatr.

Trafiłeś do Uroczyska. Pachną wędliny i ryby w winnicowej wędzarni, a w piwniczce chłodzą się wina.

Jesteś gotowy? Zatem zapraszamy na degustację…

Skosztujesz czterech pełnych dobrych emocji, smaków i aromatów win. Ich tajemnicze nazwy – nazwy słowiańskich bóstw – zaproszą Ciebie do zabawy wyobraźni, do krainy pełnej aromatycznych niespodzianek spod znaku Jutrzenki.


Do pierwszego wina – biała, wytrawna Mokosz (odmianowa Jutrzenka) – będziesz miał ser Kazik od Baby Jagły, dojrzewający, podpuszczkowy, intensywny, orzechowy, a w sezonie dodatkowo soczyste, dojrzałe czereśnie z pobliskiego sadu i oczywiście lokalne pieczywo.

Do drugiego wina – biały, wytrawny Dadźbóg (odmianowy Gewurztraminer) – skosztujesz deski wędlin uwędzonych w wędzarni na winnicy i serwowanych z ostrym sosem paprykowo-pomidorowym.

Do trzeciego wina – czerwony, wytrawny Perun (kupaż Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor) – skosztujesz gęstej zupy z fasoli Piękny Jaś z pulpecikami z mielonej wieprzowiny.

Do czwartego wina – różowy, wytrawny Swaróg (odmianowe Pinot Gris) – skosztujesz słodkich pierożków z sezonowymi owocami z okolicznych sadów, sosem śmietanowym i miodem z lokalnych pasiek.

 

O winnicy i o każdym degustowanym winie opowie Tobie sommelier, który zdradzi także zasady świadomej degustacji win oraz łączenia win z jedzeniem.

W pakiecie: zwiedzanie winnicy z winiarzem i sommelierem! A w sezonie degustacja pysznych, czarnych czereśni.

Liczba miejsce: jednorazowo 6-12 osób


 


 

Poznaj Winnicę Uroczysko

 

Winnica powstała w 2011 r. Ma powierzchnię 0,9 ha. Leży w Janowicach na stoku południowym na wysokości 285-308 metrów n.p.m. Stok ma lekko zachodnią ekspozycję, jest bardzo dobrze doświetlony i skierowanym w stronę Dunajca. Od północy winnicę chroni gęsty las – buczyna karpacka, od wschodu i zachodu zimne wiatry rozbijane są przez okoliczne wzgórza. Gleba gliniasto-ilasto-piaszczysta bardzo dobrze zachowuje wodę, gromadzi wilgoć. Na winnicy jest świeżo wybudowany, duży dom z drewnianych bali. Na piętrze do dyspozycji gości są dwa pokoje dwuosobowe, bardzo duże, z dużymi łazienkami i z widokiem na winnicę, Dunajec, okoliczne wzgórza oraz Tatry. Na parterze króluje wielki salon degustacyjny otwarty na równie dużą, w pełni wyposażoną kuchnię. Z kuchni prowadzi wyjście na zadaszony taras z przepięknym widokiem, natomiast z salonu degustacyjnego wyjście prowadzi na obszerny ogród z drewnianym stołem i ławami, z miejscem na grill, ognisko i z nową wędzarnią, gdzie winiarz wędzi wędliny.

Uprawiane odmiany na wina czerwone i różowe: Rondo, Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Zweigelt, Pinot Noir.

Uprawiane odmiany na wina białe: Seyval Blanc, Jutrzenka, Pinot Gris, Gewurztraminer, Hibernal.

Więcej informacji: https://enotarnowskie.pl/winnica-uroczysko/

Zobacz krótki filmik o winnicy i degustacji: https://www.youtube.com/watch?v=fCiRUAG39nc

Poczytaj o winnicy na blogu: https://enotarnowskie.pl/region/perun-z-wedzonka-2/


 

 

Zaloguj się

Zaloguj

Nie pamiętam hasła - Wygeneruj nowe

Nie pamiętam hasła

Podaj adres e-mail użyty do logowania

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić