ENOTarnowskie


ENOTarnowskie to najdynamiczniej rozwijający się region winiarski w Polsce!!!

Jeśli lubisz lokalne wino i dobre lokalne jedzenie, ENOTarnowskie jest właśnie dla Ciebie!

Świetny klimat, wyjątkowe terroir, dziesiątki winnic, wieże widokowe, unikalne zabytki, stare zamki, trasy rowerowe i trekkingowe, kajakowe spływy po Dunajcu, a do tego cała gama przepysznych lokalnych produktów. I to wszystko w zasięgu Twojej ręki.

ENOTarnowskie jest jednym z najpiękniejszych regionów winiarskich nie tylko w Polsce. Położenie tutejszych winnic – a jest ich kilkadziesiąt – zapiera dech w piersiach. Leżą na wzgórzach, pośród lasów, owocowych sadów, kwietnych łąk, z szeroką wstęgą Dunajca u stóp i niezwykłymi panoramami na pasma Beskidów i szczyty Tatr.

Niedaleko przepiękny Tarnów: najcieplejsze miasto w Polsce, miasto wielu kultur, Perła Polskiego Renesansu.

Tutejsi winiarze profesjonalnie, z wielką miłością i dbałością o szczegół uprawiają zarówno klasyczne vitis vinifery: Chardonnay, Gewurztraminer, Pinot Gris, Muscat, Pinot Noir, Zweigelt, Dornfelder, jak i najlepsze hybrydy: Solaris, Bianca, Hibernal, Seyval Blanc, Johanniter, Jutrzenka, Muscaris, Rondo, Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Cantor, Monarch, Marechal Foch, Leon Millot.

Wina oddają charakter siedliska. Czyste, krystaliczne i głębokie suknie odsłaniają szerokie spektra aromatów owocowych, kwiatowych i leśnych. W ustach soczystość, owocowość, świetny balans kwasów i słodyczy, nuty beczki.

Każde wino jest inne, każde ma niepowtarzalnych charakter. Ale wszystkie łączy jedno – zostały zrobione z wielkim szacunkiem dla winorośli, przyrody, otoczenia. Z minimalną ingerencją, w sposób maksymalnie naturalny.

Po chwili pojedziemy do pierwszej z winnic: Winnicy Zadora, gdzie skosztujesz trzech win z deską lokalnych serów, pieczywa i lokalnie na zimno tłoczonego oleju. Po winnicy oprowadzi Ciebie winiarz z sommelierem.

Po drodze do kolejnej winnicy wespniemy się na wieżę widokową, z której rozciąga się genialna perspektywa na Dolinę Dunajca, Beskidy i szczyty Tatr.

Następnym przystankiem będzie wytwórnia żywych octów rzemieślniczo robionych na bazie lokalnych owoców. Skosztujesz naturalnie robionych octów, poznasz ich smak i wybitne walory zdrowotne.

Czas na lokalny obiad. Ten zjesz na altanie, pośród winorośli, nad małym stawkiem, w Winnicy Dąbrówka. Do każdego dania zdegustujesz trzy wina specjalnie dobrane przez sommeliera, który powie Tobie o winnicy, parowaniu win z jedzeniem i zasadach świadomej degustacji.

To wina PRAWDZIWE.

Jeśli chcesz poczytać więcej, poznać winiarzy, winnice i wina, zaglądnij też na naszą stronę enotarnowskie.pl

A jeszcze lepiej – po prostu do nas przyjedź…

 

Zaloguj się

Zaloguj

Nie pamiętam hasła - Wygeneruj nowe

Nie pamiętam hasła

Podaj adres e-mail użyty do logowania

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić